Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Zapowiedź naboru kapitalizacyjnego Interreg EUROPA ŚRODKOWA

Ostatni nabór projektów w programie rozpocznie się pod koniec września. Będzie szansą na połączenie wysiłków między projektami transgranicznymi i transnarodowymi i wzmocnienie wpływu Interreg z korzyścią dla obszaru Europy Środkowej.

Zaproszenie do składania wniosków

Masz pomysł na współpracę transnarodową w zakresie projektów strategicznych do kapitalizacji?

Jeśli tak i jeśli planujesz wykorzystać dotychczasowe produkty i rezultaty projektów oraz programów transgranicznych leżących w obszarze Europy Środkowej, zapraszamy do lektury. Pokaż jak wybrane projekty tworzą synergię i wartość dodaną wykraczającą poza to, co zostało już osiągnięte!

Grafika

Celem projektów kapitalizacji jest rozwój oraz wzmacnianie wpływu projektów Interreg, wykraczając poza ich zwykłe łączenie lub powielanie. Chodzi przede wszystkim o wykorzystanie doświadczeń z więcej niż jednego projektu, do dalszego rozwijania, ulepszania i dostosowywania istniejących już produktów i rezultatów – połączenie wiedzy, zwiększanie zasięgu widoczności i uwagi politycznej.

Grafika 2

Informacje o naborze 

  • Cel: Zmniejszenie wpływu granic na przepływy i powiązania funkcjonalne między regionami Europy Środkowej, na rzecz bardziej konkurencyjnej i odpornej Europy Środkowej
  • Kiedy: 29 września - 27 listopada 2025 roku
  • Dofinansowanie projektu: do 1 mln EUR z EFRR
  • Minimalna liczba partnerów: 3 z różnych krajów, w tym minimum 2 z obszaru programu Europa Środkowa
  • Czas trwania projektu: od 18 do 24 miesięcy

Niezbędne warunki uczestnictwa

Projekty muszą wyraźnie wykorzystywać istniejące produkty i rezultaty z:

Zakres tematyczny

Propozycje projektów mogą być składane we WSZYSTKICH priorytetach i celach szczegółowych programu Interreg Europa Środkowa 2021-2027, których opis znajdziesz na stronie programu.

Wybrane projekty zostaną uznane za „operacje o znaczeniu strategicznym”, tj. sztandarowe inicjatywy, które w znacznym stopniu przyczyniają się do realizacji celów programu i zwiększają widoczność współpracy UE.

Dodatkowe informacje i dokumenty:

Nawiąż kontakt z instytucjami!

Platforma z pomysłami na współpracę

W Polsce informacji o programie udziela Krajowy Punkt Kontaktowy

e-mail: CE@mfipr.gov.pl

tel. 22 273 79 17

Logotyp programu