Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Zobacz jak projekty Interreg zmieniają Pomorskie

Zobacz film i poznaj międzynarodowe projekty: Biking South Baltic! - rozwój międzynarodowej ścieżki rowerowej nr 10, Amber Heritage - udostępnienie bursztynowego dziedzictwa, Clean - nowa oczyszczalnia ścieków w Ostaszewie, DAIMON - ocena zagrożenia Bałtyku skażeniami. 

Film o projektach Interreg 2014-2020 realizowanych w Województwie Pomorskim

 Film przedstawia wybrane projekty programów Interreg 2014-2020 zrealizowane w Województwie Pomorskim.

  • Czy wiesz, że z Kopenhagi do Gdańska można przejechać na rowerze specjalnie wyznaczonym szlakiem? Jest on częścią ogólnoeuropejskiego systemu dróg rowerowych EUROVELO,
  • Gdzie znajduje się największa bryła bursztynu na świecie? Co zyskało Muzeum Bursztynu w nowej siedzibie w Wielkim Młynie dzięki projektowi Amber Heritage?
  • Poznaj projekt Clean, którego zadaniem jest rozwój infrastruktury służącej zachowaniu czystego środowiska w Ostaszewie. Co zrobiono dla gminy w ramach projektu?
  • Czy w głębinach Bałtyku spoczywają niebezpieczne substancje z okresu I i II wojny światowej? Jakie działania podejmuje Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie? 

W imieniu Województwa Pomorskiego zapraszamy do obejrzenia filmu. Mamy nadzieję, że stanie się on inspiracją do opracowania nowych projektów.