Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Zapraszamy na premierę filmu o współpracy ponad granicami w ramach Interreg

Grafika ze zdjęciami projektów i napisami: 30 lat współpracy ponad granicami. Efekty programów Interreg z udziałem Polski.

Fundusze Europejskie to też międzynarodowe programy Interreg.

Interreg od 30 lat w Europie, a od 16 lat w Polsce z powodzeniem wspiera współpracę między ludźmi ponad granicami. Programy Interreg ułatwiają wspólne rozwiązywanie problemów i wymianę wiedzy. Dzięki nim budujemy sąsiedzkie relacje i uczymy się współpracować w międzynarodowym partnerstwie. Podejmując wspólne wyzwania z zagranicznymi partnerami możemy wspólnie i skutecznie pokonywać istniejące bariery.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o pięciu wybranych projektach z programów Interreg z udziałem podmiotów z Polski. Pokazujemy w nim prawdziwe i pełne pasji historie osób, które bezpośrednio korzystają z efektów projektów lub uczestniczyły w ich realizacji. Film to tylko niewielki fragment tego, co polscy beneficjenci zyskali dzięki aktywnemu udziałowi w programach Interreg.

Zróżnicowana tematycznie oferta Interreg sprawia, że organizacje z sąsiadujących ze sobą krajów mogą wspólnie zrealizować unikalne i cenne pomysły w wielu dziedzinach życia. Kultura, edukacja, środowisko, turystyka czy innowacyjne rozwiązania to tylko część z obszarów, na które beneficjenci mogą otrzymać dofinansowanie.

W unijnych programach Interreg kluczem do sukcesu jest współpraca. Wspólne wyzwania, ale też osiągniecia jednoczą ludzi bez względu na ich miejsce zamieszkania. Widoczne zmiany na lepsze i rozwój pogranicza motywują mieszkańców do działania i podejmowania kolejnych ambitnych inicjatyw.

Współpraca popłaca. Przekonajcie się sami!

Pozostałe wersje filmów dostępne są na naszym profilu YouTube