Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Spójność innowacji: Nowe podejście do wspierania badań i rozwoju w przemyśle - zaproszenie na konferencję podsumowującą projekt CAROTS (Interreg Region Morza Bałtyckiego)

baner konferencji końcowej pojektu CAROTS

Zapraszamy na konferencję projektu CAROTS, której celem jest zaprezentowanie roli firm pośredniczących (Scientific Service Companies – SSCs) we wzmacnianiu powiązań między przemysłem, infrastrukturą badawczą i badaniami naukowymi. Spotkanie odbędzie się 21 września br. w godzinach: 10:00 - 12:30 (CET).

W czasie, gdy Komisja Europejska i rotacyjne prezydencje UE pracują nad odnowioną Europejską Przestrzenią Badawczą, nadszedł czas na zmianę narracji. Kluczem do wyjścia z kryzysu COVID są badania i innowacje, dotyczy to wszystkich państw członkowskich UE.

Jak to ujęła komisarz Mariya Gabriel:
"Celem UE nie jest już niwelowanie luki innowacyjnej w Europie, ale promowanie "spójności innowacyjnej".

Potrzeba lepszego połączenia europejskich podmiotów operujących w zakresie badań i innowacji zajmuje coraz ważniejsze miejsce w programie politycznym UE. W praktyce przekształcanie odkryć naukowych w produkty komercyjne pozostaje w Europie poważnym wyzwaniem. Jednocześnie podmioty przemysłowe nadal w niewystarczającym stopniu wykorzystują doskonałość naukową i infrastrukturę badawczą dostępną na całym kontynencie. Projekt CAROTS, finansowany w ramach programu Interreg Region Morza Bałtyckiego, promuje nowatorskie podejście do tych wyzwań. Firmy oferujące usługi badawcze (SSC) mają na celu wspieranie małych i dużych firm poprzez pomiary i analizę danych naukowych, aby szybciej wprowadzać na rynek nowe pomysły biznesowe.

Konferencja końcowa projektu CAROTS zgromadzi przedstawicieli badań, przemysłu, rządów i instytucji UE, aby pokazać znaczenie podmiotów pośredniczących w prowadzeniu przedsiębiorstw w ekosystemie infrastruktury badawczej, przyspieszaniu innowacji i pomocy w pokonywaniu przepaści między Wschodem a Zachodem w zakresie innowacji.