Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Projekt Interreg Europa POWERTY zaprasza na międzynarodowe seminarium na temat odnawialnych źródeł energii dla grup wrażliwych

Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska zaprasza 17-18 czerwca 2021 roku na międzynarodowe seminarium online organizowane w ramach projektu Interreg Europa POWERTY.

Celem projektu POWERTY jest umożliwienie małym, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej gospodarstwom domowym korzystania ze źródeł energii odnawialnej. Działania dotyczą także pobudzania nowych rozwiązań rynkowych dla grup wrażliwych.  

Angażowanie obywateli i władz publicznych w kwestie energetyczne przekłada się na wzrost zainteresowania energią odnawialną, w rezultacie przyczynia się transformacji energetycznej.

W projekcie uczestniczą partnerzy z Hiszpanii, Francji, Bułgarii, Litwy, Wielkiej Brytanii i Polski, reprezentujący agencje ds. energetyki i rozwoju, środowisko akademickie oraz władze publiczne.

W trakcie seminarium eksperci z Polski (m.in. z Krajowej Agencji Poszanowania Energii, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Budownictwa Naturalnego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu) oraz zagraniczni (m.in. ze Wspólnego Centrum Badawczego Komisji Europejskiej, władz miejskich Sewilli) poruszą kwestie innowacji społecznych, rozwoju energetyki obywatelskiej, mechanizmów polityki mieszkaniowej i termomodernizacji w polityce samorządowej i inne. Spotkanie moderować będzie Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska.

Szczegółowe informacje zawiera program seminarium (w języku polskim) (PDF 241 KB)

Angielska wersja programu seminarium. (PDF 577 KB)

Językiem spotkania jest język angielski. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie na język polski.

Rejestracja