Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Narzędzia planowania zrównoważonej mobilności miejskiej - webinarium projektu LOW-CARB

plakat zachęcajacy do udziału w webinarium projektu LOW-CARB

 

30 marca br. projekt LOW-CARB organizuje pierwsze webinarium, które ma pomóc miastom we wdrażaniu i ocenie SUMP.

SUMP - Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej - to strategiczny dokument oparty na istniejących praktykach planistycznych uwzględniający zasady integracji, udziału społecznego oraz oceny. Podczas webinarium eksperci od mobilności zapoznają Państwa z dwoma narzędziami planowania zrównoważonej mobilności miejskiej opracowanymi w ramach projektu LOW-CARB: 

- SUMP Self-Assessment

- GIS SUMP Monitoring Tool

które zostały specjalnie zaprojektowane, aby pomóc władzom lokalnym i praktykom w tworzeniu wysokiej jakości strategicznych planów mobilności, niezależnie od tego, czy dopiero zaczynają, czy mają już wdrożony SUMP.

Agenda spotkania 

Rejestracja do udziału w webinarium

Informacje o projekcie

Projekt o nazwie „LOW-CARB - Budowanie potencjału na rzecz zintegrowanego planowania mobilności niskoemisyjnej w funkcjonalnych obszarach miejskich” realizowany jest przez dwunastu partnerów z różnych miast lub regionów: Niemiec, Węgier, Czech, Chorwacji, Włoch i Polski, a koordynatorem jest Lipsk (zarząd transportu). W Polsce projekt jest wdrażany przez Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie. LOW-CARB ma na celu zwiększenie zdolności w zakresie zintegrowanego planowania mobilności niskoemisyjnej dla funkcjonalnych obszarów miejskich poprzez rozwiązywanie palących kwestii takich jak zintegrowana koordynacja, współpraca instytucjonalna i wdrażanie planu działania, w tym wspólne finansowanie i inwestycje publiczne w systemy mobilności niskoemisyjnej.