Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Nabór na projekty zalążkowe w Programie Interreg Południowy Bałtyk

27 września 2022 r. rozpoczął się nabór wniosków na tzw. projekty zalążkowe (ang. seed money) w Programie Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020.

Konkurs dotyczy wniosków, których celem jest opracowanie pomysłów na projekty regularne w Programie Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027. Nabór zakończy się 21 listopada 2022 r. o godz. 16:00.

Aplikacje projektowe można składać w ramach celów szczegółowych programu:        

  • 1.1. Zwiększenie obecności MŚP z obszaru Południowego Bałtyku, działających w sektorze niebieskim i zielonym, na rynkach międzynarodowych, poprzez wspólne działania transgraniczne         
  • 2.1. Przekształcanie obiektów dziedzictwa naturalnego i kulturowego obszaru Południowego Bałtyku w zrównoważone obszary turystyczne         
  • 2.2. Większy stopień wykorzystania zielonych technologii, w celu zmniejszenia emisji zanieczyszczeń na obszarze Południowego Bałtyku         
  • 3.1 Poprawa jakości usług transportowych oraz wdrożenie usług przyjaznych środowisku w dziedzinie transportu na obszarze Południowego Bałtyku         
  • 5.1  Poprawa zdolności współpracy lokalnych podmiotów działających na obszarze Południowego Bałtyku poprzez udział w sieciach transgranicznych. 

Budżet naboru wynosi ok. 905 190 euro. Kwota ta została oszacowana na podstawie oszczędności w realizowanych projektach. Ma charakter informacyjny i może ulec zmianie w przypadku wystąpienia kolejnych oszczędności w programie.

Ze względu na wyczerpanie środków nabór nie dotyczy wniosków w ramach celów szczegółowych: 1.2 Poprawa transferu innowacji na korzyść MŚP działających w sektorze niebieskim i zielonym, poprzez wspólne działania transgraniczne oraz 4.1  Zwiększenie udziału wykwalifikowanej siły roboczej w niebieskim i zielonym sektorze gospodarki obszaru Południowego Bałtyku, poprzez wspólne działania transgraniczne.

Dofinansowanie mogą uzyskać projekty o wartości 32 000 euro lub 40 000 euro w zależności od zakresu projektu. Poziom dofinansowania wynosi do 85% kosztów kwalifikowalnych dla partnerów z Polski, Litwy i Niemiec oraz do 75% dla partnerów z Danii i Szwecji.

Wnioski o dofinansowanie w języku angielskim powinny zostać przesłane na adres: seed-money@southbaltic.eu

Wybór projektów przez Komitet Monitorujący jest planowany na 28 lutego 2023 r.

Szczegóły dotyczące warunków naboru znajdują się na stronie programu. Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wspólnego Sekretariatu oraz Regionalnych Punktów Kontaktowych.