Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Międzynarodowe programy Interreg w 2017 r. - spotkania informacyjne

W zatwierdzonych dotychczas projektach współpracy transnarodowej i międzyregionalnej uczestniczy łącznie 169 polskich partnerów. Marka Interreg jest coraz bardziej rozpoznawalna w naszym kraju. Ministerstwo Rozwoju intensywnie promowało programy Interreg Region Morza Bałtyckiego, Interreg Europa Środkowa, Interreg Europa na spotkaniach w Warszawie, Opolu, Zielonej Górze, Krakowie, Ostródzie, Wrocławiu, Rzeszowie, Szczecinie i Katowicach. Było także współorganizatorem międzynarodowych wydarzeń na Śląsku i w Pomorskiem.

"Cieszy nas niezmiernie, że coraz więcej polskich instytucji docenia ofertę międzynarodowych programów Interreg i korzysta z możliwości współpracy z partnerami zagranicznymi w obszarach istotnych dla naszego kraju, takich jak innowacje, efektywne gospodarowanie zasobami naturalnymi czy zrównoważony transport. Liczymy także na to, że dzięki udziałowi w projektach Interreg polskie instytucje zyskają nową wiedzę i dostęp do nowatorskich rozwiązań"– podkreślił wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

W 2017 roku, w związku z kolejnymi naborami wniosków w programach Interreg Region Morza Bałtyckiego (II połowa 2017), Interreg Europa Środkowa (II połowa 2017), Interreg Europa (1 marca – 30 czerwca 2017) w Warszawie odbędą się ogólnopolskie seminaria informacyjne z udziałem przedstawicieli Wspólnych Sekretariatów z Lille, Wiednia i Rostocku.

Terminy planowanych spotkań:  

  • Interreg Europa - początek lutego 2017 r.,
  • Interreg Region Morza Bałtyckiego - II połowa czerwca 2017 r.,
  • Interreg Europa Środkowa - wrzesień 2017 r.

W perspektywie jest także organizacja wydarzeń o charakterze międzyregionalnym. Takie spotkania odbyły się w 2015 roku w Toruniu, Katowicach i Poznaniu, a w 2016 roku w Opolu i Zielonej Górze. Wydarzenia te cieszyły się dużym zainteresowaniem. W tym roku planowana jest organizacja dwóch spotkań we wschodnich regionach Polski, najprawdopodobniej w kwietniu.

"Do współpracy w dziedzinie promocji programów współpracy transnarodowej i międzyregionalnej zapraszam wszystkie urzędy marszałkowskie" – zaznaczył wiceminister Hamryszczak.