Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Konferencja o wykorzystaniu danych satelitarnych i kosmonautyce - 25 maja 2018 r. w Krakowie

Projekt o akronimie  BalticSatApps, wsparty z programu Interreg Region Morza Bałtyckiego, zaprasza na konferencję Space 4.0: Solution from the Sky; Łączymy, inspirujemy, wspieramy!, która odbędzie się 25 maja 2018 r. w Krakowskim Parku Technologicznym.

Grafika promująca konferencję w Krakowie

Podczas konferencji zaprezentowana zostanie Państwu pełna ścieżka pracy z danymi satelitarnymi: od możliwości ich pozyskiwania, poprzez sposoby wykorzystania ich w nauce, a następnie przekucie w komercyjny biznes.

Solidna dawka wiedzy i inspiracji

Kosmos to dzisiaj źródło wielkiego zasobu danych. Stanowi to ogromne wyzwanie, ale równocześnie jest napędem dla najlepiej rozwiniętych gospodarek świata. Również Polska bierze aktywny udział w tym wyścigu. Nie tylko coraz lepiej radzimy sobie z badaniami, ale przede wszystkim dostarczamy świetnych technologii. Polacy mają wiele kreatywności i są jednymi z najlepszych na świecie inżynierów – specjalistów nowych technologii w obszarze ICT. Dlatego wykorzystanie ogromnej ilości danych satelitarnych z europejskich satelitów wydaje się być zadaniem, które w najbliższym czasie zaprzątać będzie najbardziej zaawansowane technologicznie polskie firmy.

Pracujące od lat na orbicie satelity Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) każdego dnia zbierają ogromne ilości danych. Kolejne budowane satelity, np. z rodziny Sentinel, otwierają przed Europą i Polską zupełnie nowe możliwości. Aby w pełni wykorzystać badawczy i biznesowy potencjał danych satelitarnych, potrzebne są jednak narzędzia umożliwiające przetwarzanie i analizowanie pozyskiwanych na orbicie danych, a także firmy, które będą potrafiły wykorzystać je do tworzenia biznesowych rozwiązań, np. w leśnictwie, rolnictwie, ochronie środowiska, geologii, gospodarce wodnej, górnictwie czy dla bezpieczeństwa. Coraz częściej dane satelitarne znajdują zastosowanie także w mniej oczywistych obszarach, jak np. ubezpieczenia czy nieruchomości.

25 maja 2018 r. w Krakowskim Parku Technologicznym nie może Cię zabraknąć!

Program spotkania oraz możliwość rejestracji dostępne są na stronie projektu.