Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Halo, halo tu radio - projekty Interreg

O międzynarodowych projektach Interreg mieliśmy okazję posłuchać w tym roku w Radiu Zet oraz Programie Pierwszym Polskiego Radia.

W pierwszej stacji w audycji „W drogę z Funduszami Europejskimi” rozmówcy zaprezentowali projekty programu Polska-Słowacja. Opowiedzieli m.in. o trasach rowerowych „Szlaku wokół Tatr” oraz o wyjątkowych na skalę europejską torfowiskach polsko-słowackiego pogranicza.

Nagranie (MP3 1 MB)
Transkrypcja nagrania (DOCX 16 KB)

Z kolei w Programie Pierwszym Polskiego Radia mogliśmy usłyszeć o:

  • ekoturystyce i możliwościach aktywnego odpoczynku w lasach liściastych na obszarze Południowego Bałtyku. Dowiedzieliśmy się także o partnerskiej współpracy i ciekawych rozwiązaniach, które można było przenieść na polski grunt ze Szwecji i Litwy. A to wszystko w ramach projektu „Attractive Hardwoods” z programu Południowy Bałtyk;

Nagranie (MP3 10 MB)
Transkrypcja nagrania (DOC 37 KB)

  • transgranicznej edukacji młodzieży, uczniowskiej współpracy i realizacji wspólnych inicjatyw kulturalno-turystycznych na polsko – niemieckim pograniczu. Działania zostały zrealizowane w projekcie „Regional Management” dofinansowanego z programu Polska-Saksonia;

Nagranie (MP3 10 MB)
Transkrypcja nagrania (DOC 34 KB)

  • programie zwalczania osteoporozy na obszarze pogranicza polsko-białoruskiego, realizowanym w projekcie dofinansowanym z programu Polska-Białoruś-Ukraina.

Nagranie (MP3 10 MB)
Transkrypcja nagrania (DOC 35 KB)

  • o owocnej współpracy placówek historyczno-kulturalnych, której celem jest promocja dziedzictwa polsko-rosyjskiego pogranicza. Nowe formy prezentacji wspólnej historii mają przyciągnąć mieszkańców i turystów w ten region i tym samym zwiększyć jego atrakcyjność. Działania są realizowane w projekcie „Muzea ponad granicami” z Programu Polska-Rosja.

Nagranie (MP3 10 MB)
Transkrypcja nagrania (DOC 35 KB)

Kto nie miał okazji wysłuchać audycji w dniach emisji, zachęcamy do zrobienia tego teraz! Miłego odbioru!