Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

2. nabór wniosków na krótkoterminowe usługi badawcze w projekcie Baltic TRAM w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego

Nabór wniosków na krótkoterminowe usługi badawcze dla firm ogłoszony jest w ramach międzynarodowego projektu BALTIC TRAM, współfinansowanego z Programu Interreg Baltic Sea Region 2014-2020, w którym 15 instytucji badawczych i instytucji otoczenia biznesu współtworzy i wspiera rozwój Industrial Research Centre Network. Finansowanie usług dla firm realizowane jest w ramach pomocy de minimis.

Cel naboru

Celem naboru jest wsparcie przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości oraz działanie na rzecz skuteczniejszej współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami, a instytucjami badawczymi poprzez umożliwienie firmom z całego kraju skorzystania z bezpłatnych, krótkoterminowych usług badawczych na aparaturach i infrastrukturach badawczych Regionu Morza Bałtyckiego.

Nieodpłatne wsparcie w ramach projektu TRAM obejmuje: wstępne konsultacje, dopasowanie zakresu badań do odpowiedniej infrastruktury badawczej, wykonanie badań materiałów lub substancji, wsparcie przy analizie wyników.

Składanie wniosków

Wnioski w drugim naborze można składać w terminie do 30.04.2018 r. poprzez generator dostępny na stronie internetowej projektu (w języku angielskim) bądź poprzez formularz udostępniany mailowo: irec@fii.org.pl (w języku polskim).
Więcej informacji o naborze mogą Państwo znaleźć w załączonych wytycznych, zaś o projekcie na stronie 

Zachęcamy do konsultacji wniosku przed jego złożeniem!

Kto może złożyć wniosek?

Uprawnione do składania wniosków są wszystkie firmy bez względu na wielkość (mikro, małe, średnie oraz duże przedsiębiorstwa). Oferta skierowana jest do firm produkcyjnych, które chcą ulepszyć istniejące lub tworzyć nowe produkty w oparciu o zaawansowane metody badawcze.

Na co można otrzymać finansowanie?

Finansowane są krótkoterminowe usługi badawcze, które mają na celu rozwój produktu. Bezpłatne wsparcie obejmuje: wstępne konsultacje, dopasowanie zakresu badań do odpowiedniej infrastruktury badawczej, wykonanie badań materiałów lub substancji, wsparcie przy analizie wyników. Finansowanie usług dla firm realizowane jest w ramach pomocy de minimis.

Niezbędne dokumenty:

Formularz aplikacyjny (DOCX 183 KB) - prosty wniosek, który jest podstawowym dokumentem podczas procesu aplikacyjnego na krótkoterminowe usługi badawcze.

Wytyczne projektu (PDF 235 KB) - dokument określający warunki ubiegania się o bezpłatne skorzystanie z krótkoterminowych usług badawczych.

Miejsce składania wniosku:

Fundacja Inicjatyw Innowacyjnych
Cegielniana 4a
30-404 Kraków,
Polska
Kontakt:
E-mail: irec@fii.org.pl
Tel.: +48 601 189 795