Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Krajowe Seminarium Informacyjne w Warszawie na temat 3. naboru projektów w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego

Informacje o seminarium

Weź udział w seminarium informacyjnym!

W związku z otwarciem trzeciego naboru projektów w priorytetach 1-3 transnarodowego programu Interreg Region Morza Bałtyckiego serdecznie zapraszamy do udziału w Krajowym Seminarium Informacyjnym, które odbędzie się w siedzibie Ministerstwa Rozwoju w Warszawie 30 listopada 2017 r.

Informacje o warunkach naboru dostępne są na głównej stronie programu/link/ https://www.interreg-baltic.eu/apply-for-funds/regular-project-calls/secondcallforapplications.html
Podczas sesji plenarnej omówimy zasady udziału w projektach i zakres tematyczny naboru. Przedstawimy projekty już korzystające z dofinansowania programu. Wskażemy, jakie rodzaje wydatków można ponosić w projektach. Beneficjenci trzech projektów transnarodowych: InnoFruit, BaltS@nior, Baltic TRAM podzielą się swoimi doświadczeniami z udziału w projektach transnarodowych.

Skonsultuj pomysł na projekt w Warszawie!

Warunkiem złożenia wniosku projektowego w obecnym naborze jest skonsultowanie pomysłu na projekt ze Wspólnym Sekretariatem programu. W trakcie seminarium stwarzamy wyjątkową okazję do indywidulanego omówienia pomysłu na projekt w Polsce, bez konieczności podróżowania do siedziby sekretariatu do Rostocku. Warunkiem skorzystania z konsultacji w Warszawie jest wypełnienie formularza pn. Project Idea Form.

Uwaga: pobrany plik należy zapisać na dysku, wypełnić w języku angielskim i przesłać do 23 listopada br. na adres Jan.Schmidt@interreg-baltic.eu.
W tytule maila należy wpisać „to be consulted in Warsaw 30.11.2017”. Po zapoznaniu się z pomysłem pracownik sekretariatu potwierdzi godzinę konsultacji.
Decydująca będzie kolejność przesłania formularzy projektowych. Konsultacje będą odbywać się w języku angielskim.
Dodatkowo, osoby chętne do odbycia konsultacji proszone są o zaznaczenie tego w trakcie rejestracji on-line na seminarium, w okienku „pytanie”. Rejestracji na spotkanie należy dokonać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Dla kogo

Spotkanie skierowane jest do instytucji z całej Polski - jednostek samorzątu terytorialnego wszystkich szczebli, uczelni, w tym prywatnych, instytutów, agencji rozwoju, klastrów, organizacji pozarządowych, fundacji, podmiotów prywatnych z osobowością prawną oraz innych zainteresowanych.

Program seminarium

Sala im. Grażyny Gęsickiej

8:30-9:30 Rejestracja i kawa powitalna;  

9:30-9:40 Otwarcie seminarium;

9:40-10:00 Wprowadzenie do programu Interreg Region Morza Bałtyckiego i podsumowanie polskiego udziału w projektachTeresa Marcinów, Monika Strojecka-Gevorgyan, Ministerstwo Rozwoju;

10:00-10:45 How to succeed in the third call for proposals – guidelines & hints for applicants/ Jak skutecznie aplikować o środki w trzecim naborze – wskazówki dla wnioskodawców/Sebastian Hentsch, Jan Schmidt,Wspólny Sekretariat programu Interreg Region   Morza Bałtyckiego Pytania i odpowiedzi Sesja w języku angielskim; zapewnione symultaniczne tłumaczenie;
 
10:45-11:00 Kwalifikowalne wydatki w projektach Interreg Region Morza Bałtyckiego Łukasz Korpal – Centrum Projektów Europejskich (Kontroler Krajowy); 

11:00-11:30 Przerwa kawowa;

11:30-12:45 Zainspiruj się projektami:InnoFruit, dr Mirosław Sitarek, Instytut OgrodnictwaBaltS@nior, dr Beata Fabisiak, Uniwersytet Przyrodniczy w PoznaniuBaltic TRAM, Piotr Piwowarczyk, Fundacja Inicjatyw Innowacyjnych Pytania i odpowiedzi;  

12:45-13:00 Podsumowanie spotkania;

13:00-14:00 Przerwa obiadowa;

14:00-15:30 Konsultacje dotyczące: - kwestii finansowych - w ramach helpdesk prowadzonego przez pracowników Wspólnego Sekretariatu oraz Centrum Projektów Europejskich- zasad udziału w projektach - z Krajowym Punktem Kontaktowym.

Sala 1107 (pierwsze piętro) 11:00-17:00

Konsultacje indywidualne pomysłów projektowych ze Wspólnym Sekretariatem po uprzednim przesłaniu wypełnionego formularza project idea form (PIF) i po ustaleniu godziny konsultacji.
Konsultacje odbywają się w języku angielskim.

 

Organizator spotkania

Ministerstwo Rozwoju
Departament Współpracy Terytorialnej
Wydział Współpracy Transnarodowej i Międzyregionalnej w Katowicach
Tel. 32 253 90 08
E-mail Monika.Strojecka-Gevorgyan@mr.gov.pl