Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Nowoczesne firmy, lepsza komunikacja miejska, setki kilometrów dróg czy najnowsze technologie cyfrowe. Ważne projekty społeczne, nowe przedszkola, wyposażenie szkół i innowacyjne wynalazki. To tylko kilka przykładów projektów, które są finansowane z Funduszy Europejskich. Nowa perspektywa 2021-2027 już wystartowała. To prawie 350 mld zł na inwestycje. Wykorzystując te pieniądze możemy wiele zdziałać! Otwórzmy się tylko na nowe możliwości.

Fundusze Europejskie to nie tylko pieniądze, to niezliczone możliwości wprowadzania zmian w naszym otoczeniu. Ważne, by nie przespać szansy i dobrze wykorzystać ten czas. Dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej setki projektów przeradza się z pomysłów czy idei w konkretne rozwiązania i inwestycje.

Dla kogo?

Masz firmę, pracujesz w instytucji publicznej, na uczelni albo działasz w organizacji pozarządowej. Nie czekaj! Ruszyły już konkursy dofinansowane z Funduszy Europejskich. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie. To dobry czas dla osób, które dopiero zaczynają myśleć o swojej firmie lub start-upie. Wystarczy mieć dobry pomysł i potencjał, który można wykorzystać Unijne dotacje są też dla Was!

Co wspierają?

Fundusze Europejskie to pieniądze, które realnie oddziałują na niemal każdą dziedzinę naszego życia. Wspierają innowacje. Dbają o rozwój edukacji i opieki zdrowotnej. Dzięki nim możliwe jest inwestowanie w odnawialne źródła energii, ochronę środowiska oraz bezpieczny i ekologiczny transport. Unijny budżet 2021-2027 to również szansa na szybszą podróż w cyfrową przyszłość Polski, dzięki zwiększeniu dostępu do ultraszybkiego internetu szerokopasmowego czy rozwijaniu e-usług. Fundusze Europejskie wspierają także dostępność, czyli zapewniają swobodny dostęp do dóbr i usług dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Jaka jest oferta?

Nowe możliwości, które otworzyła przed nami perspektywa 2021-2027 są na wyciągnięcie ręki. Oferta wsparcia jest naprawdę szeroka. Jesteś osobą fizyczną, masz małe lub średnie przedsiębiorstwo czy start-up, prowadzisz organizację pozarządową, zarządzasz w jednostce samorządu terytorialnego, a może Twoja firma skupia się na działaniach B+R? Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Jak skorzystać?

Masz głowę pełną pomysłów, ale potrzebujesz wsparcia finansowego by je zrealizować? Weź udział w konkursach. Część z nich już ruszyła. Przez najbliższe miesiące i lata będą startowały kolejne. Nie zwlekaj i otwórz się na nowe możliwości. Sprawdź, jak krok po kroku ubiegać się o pieniądze europejskie.

Gdzie szukać informacji?

Znajdziesz je na Portalu Funduszy Europejskich. Możesz również skorzystać z pomocy Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich (PIFE). Wykwalifikowany konsultant udzieli Ci bezpłatnej porady na temat możliwości dofinansowania.