Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Interreg Europa Środkowa na Europejskim Tygodniu Zrównoważonej Energii (EUSEW) 2021

Od 25 do 29 października Komisja Europejska organizuje największe coroczne wydarzenie poświęcone odnawialnym źródłom energii i efektywnemu wykorzystaniu energii w Europie, pod nazwą Tydzień Zrównoważonej Energii UE (EUSEW).

plakat tygodnia zrównoważonej energii

W tym roku, podobnie jak w 2020, wszystkie wydarzenia w ramach EUSEW odbędą się online.

Tegoroczna edycja jest realizowana pod hasłem „W stronę 2030: przekształcenie europejskiego systemu energetycznego”. Sesje organizowane przez Komisję Europejską koncentrują się na kwestiach związanych ze zrównoważoną energią, nowymi celami polityki UE w obrębie zrównoważonego wzrostu i gospodarki o obiegu zamkniętym, najlepszych praktyk i pomysłów dotyczących zrównoważonej energii.

Strona internetowa inicjatywy Komisji Europejskiej

Przez cały październik jest także możliwość udziału w wydarzeniach online organizowanych przez instytucje i organizacje z całej Europy. Program Interreg Europa Środkowa będzie obecny podczas sesji pn. Accelerating clean energy transition implementation with project chains. Ta sesja rozpoczyna innowacyjną, nieformalną sieć finansowania inicjatyw i programów, mających na celu wspólne przyspieszenie przejścia na czystą energię od rozwoju technologicznego do projektowania, testowania i wdrażania rynku. Spotkanie to odbędzie się 13 października br. w godzinach 9:00-10:30.

Program spotkania oraz rejestracja.

Serdecznie zapraszamy do udziału!