Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Seminarium informacyjne - drugi nabór projektów w transnarodowym programie INTERREG Region Morza Bałtyckiego

Informacje o spotkaniu

Krajowy Punkt Kontaktowy programu Interreg Region Morza Bałtyckiego zaprasza do udziału w seminarium informacyjnym dotyczącym – trwającego - drugiego naboru projektów.
Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia 2016 r., w Sali kinowej Ministerstwa Rozwoju, przy ul. Wspólnej 2/4 w Warszawie.

Dla kogo

Zaproszenie do udziału seminarium kierujemy do potencjalnych beneficjentów i partnerów wiodących projektów w ramach transnarodowego programu Interreg Region Morza Bałtyckiego. Ze wsparcia programu mogą korzystać władze publiczne, podmioty prawa publicznego, instytucje prywatne posiadające osobowość prawną oraz organizacje międzynarodowe.

Program spotkania

Polscy partnerzy projektów zatwierdzonych w pierwszym naborze przedstawią planowane działania, które realizować będą we współpracy międzynarodowej. Podzielą się doświadczeniami płynącymi z udziału w pierwszym dwuetapowym konkursie, który został rozstrzygnięty w listopadzie 2015 r. Udzielą praktycznych porad instytucjom zainteresowanym udziałem w trwającym naborze projektów, zarówno z perspektywy wnioskodawcy wiodącego, jak i partnera projektu.

Podczas spotkania zostaną wyjaśnione zasady udziału w transnarodowych projektach, zakres tematyczny oferowanego wsparcia i warunki składania wniosków. Zostaną omówione koszty możliwe do poniesienia w ramach realizacji projektu, a także wsparcie dla projektów flagowych Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego ze strony koordynatorów strategii.

Po spotkaniu możliwe będą konsultacje na temat oferty programu z punktem kontaktowym oraz rozliczania kosztów z kontrolerem krajowym. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Organizator nie zwraca kosztów podróży i zakwaterowania. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Potwierdzenie udziału zostanie przesłane drogą mailową pod adresem wskazanym podczas rejestracji.

Agenda spotkania (PDF 214 KB)

Organizator spotkania

Ministerstwo Rozwoju Departament Współpracy Terytorialnej Krajowy Punkt Kontaktowy programu Interreg Region Morza Bałtyckiego
tel. +48 32 253 90 08
e-mail. Monika.Strojecka-Gevorgyan@mr.gov.pl