Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Warsztaty projektu Sohjoa Baltic

Projekt Sohjoa Baltic

W ramach projektu Sohjoa Baltic (Przejście do ekologicznego i autonomicznego transportu publicznego ostatniej mili w Regionie Morza Bałtyckiego) prowadzone są badania, promocja oraz testy zautomatyzowanych, poruszających się bez kierowcy elektrycznych minibusów jako części łańcucha transportu publicznego, a w szczególności połączeń pierwszej/ostatniej mili.

Projekt wprowadza wiedzę i kompetencje w aspekcie organizacji inteligentnego oraz przyjaznego środowisku transportu publicznego. Ponadto dostarcza wytycznych prawnych i organizacyjnych, stanowiących warunki niezbędne do efektywnego świadczenia tego rodzaju usługi.

W skład konsorcjum Sohjoa Baltic wchodzą partnerzy z Finlandii, Estonii, Szwecji, Łotwy, Niemiec, Polski, Norwegii oraz Danii, posiadający wiedzę techniczną z zakresu planowania transportu wewnątrzzakładowego oraz publicznego, jak również wiedzę prawną, połączoną z dogłębnym zrozumieniem zagadnień technicznych, umożliwiających autonomiczny transport. 

Więcej informacji o projekcie Sohjoa Baltic, związanym z pilotażem autonomicznych, poruszających się bez kierowcy busów w ramach komunikacji miejskiej, dostępnych jest na stronie projektu. Projekt dofinansowany jest z programu Interreg Region Morza Bałtyckiego. 

Logo Sohjoa Baltic

Miasto Gdańsk, które uczestniczy w tym projekcie, zaprasza do udziału w nieodpłatnych warsztatach "Aspekty prawne autonomicznej mobilności". 
Zanim autonomiczny bus wyruszy na trasę pokazową w Gdańsku oraz innych miastach regionu Morza Batyckiego, Miasto Gdańsk zleciło analizę prawną, która pozwoli się do tego etapu przygotować. 

Natomiast podczas warsztatów zaplanowanych na 20 września 2018 r. (w godz. 10:00-15:00) poruszane zagadnienia podzielono na 6 działów:

  1. Przepisy dotyczące rejestracji pojazdu
  2. Prawo transportu pasażerskiego
  3. Osobiste wymogi prawne wobec kierującego
  4. Ochrona danych osobowych
  5. Odpowiedzialność prawna
  6. Kodeks karny 

Warsztaty odbędą się w sali konferencyjnej gdańskiego Centrum Hewelianum i będą częścią gdańskich obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności.
Serdecznie zapraszamy do udziału. W związku z ograniczoną liczbą miejsc osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o zarejestrowanie się przez formularz.

Bus