Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Rozwój startupów korzystających z danych satelitarnych Copernicus – rekrutacja!

Na grafice zaproszenie do zgłoszenia start-upu do programu akceleracyjnego BalticSatApps z określonym terminem rekrutacji: 26 września 2019 - 27 października 2019.

Krakowski Park Technologiczny rozpoczął rekrutację do drugiej edycji programu akceleracyjnego SpaceUp BSA.
Program trwa 3 miesiące i składa się z warsztatów dotyczących zarówno wykorzystywania i przetwarzania danych satelitarnych Copernicus, jak i cyklu zajęć wspierających rozwój biznesu (m. in.: modele biznesowe, techniki sprzedaży, marketing, pitching, finansowanie działalności, zagadnienia prawne). Ponadto, obejmuje wsparcie specjalistów i mentorów, którzy pomogą obecnym i przyszłym przedsiębiorcom w przygotowaniu pomysłów do wprowadzenia ich na rynek, zweryfikowaniu ich biznesplanów i przygotowaniu strategii rozwoju.

„Sektor kosmiczny coraz częściej dostrzegany jest przez firmy jako istotny dla polskiego przemysłu. To właśnie polscy naukowcy i inżynierowie wnoszą swój wkład w budowę nowych satelitów, łazików czy specjalistycznego oprogramowania. Na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych rozwiązań, które wykorzystują dane satelitarne Copernicus. To właśnie takie pomysły mają szansę na szybszy rozwój i komercyjny sukces w akceleratorze SpaceUp BSA” - mówi Jarosław Chojnacki, koordynator akceleratora.

Akcelerator SpaceUp BSA (PDF 2 MB) to nie tylko rozwój wiedzy w obszarze wykorzystania danych satelitarnych, ale również wiedza biznesowa, która ma pomóc osobom właściwie podejść do tematu rozwoju firm i sprawnie wejść na rynek. Rekrutacja trwa do 27 października 2019 r.

Regulamin naboru oraz możliwość zgłoszenia
Media
FB

Politechnika Krakowska, Krakowski Park Technologiczny oraz Instytut Geodezji i Kartografii wraz z partnerami z innych krajów regionu Morza Bałtyckiego (Finlandia, Szwecja, Estonia, Rosja) współpracują w ramach projektu „BalticSatApps - Speeding up Copernicus Innovation for the BSR Environment and Security”, dofinansowanego z programu INTERREG Region Morza Bałtyckiego. Jego celem jest przyspieszenie wprowadzania na rynek usług opartych o dostęp i przetwarzanie danych satelitarnych w rejonie Morza Bałtyckiego, poprzez wykorzystanie potrzeb i wyzwań społecznych oraz akceleracji nowych startupów. Rezultatem tego projektu będzie udoskonalenie wiedzy oraz dostępu do danych, dostarczonych przez program Copernicus, a także zwiększenie świadomości, popytu i innowacyjności w obszarze danych satelitarnych.
Program akceleracyjny SpaceUP BSA realizowany jest w ramach projektu BalticSatApps.