Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Rowerowe obchody Europejskiego Dnia Współpracy 2018 w programie Polska-Rosja

Tegoroczny Europejski Dzień Współpracy świętowaliśmy aktywnie, czyli na rowerach. Wspólny Sekretariat Techniczny wraz z olsztyńskim stowarzyszeniem „Kołodrom” zorganizował z tej okazji dwudniowy (21-22 września 2018 roku) polsko-rosyjski rajd rowerowy. Znakomita forma i słoneczna pogoda towarzyszyły uczestnikom podczas całego przejazdu.

Niemal 40 osób z obydwu krajów połączyło aktywność fizyczną z pasją krajoznawczą. Nie zabrakło też okazji do wspólnej zabawy podczas konkursów i zajęć integracyjnych. Dzięki temu uczestnicy mogli lepiej się poznać. Pogłębili również swoją wiedzę o Unii Europejskiej i historii pogranicza, jak również znajomość naszego programu.

W trakcie wydarzenia uczestnicy podziwiali uroki warmińskiego krajobrazu. Odwiedzili także kilka interesujących miejsc związanych z dziejami regionu. Był to m.in. Zamek Biskupów Warmińskich w Lidzbarku oraz ich letnia rezydencja w Smolajnach. Łącznie na trasie Korsze - Lidzbark Warmiński - Dobre Miasto - Olsztyn rowerzyści pokonali niemal 120 kilometrów.

Uczestnikom rajdu gratulujemy sportowego wyczynu!

Europejski Dzień Współpracy

(ang. European Cooperation Day – EC Day) – święto współpracy terytorialnej. W trakcie jedno- lub kilkudniowych obchodów EC Day odbywają się wydarzenia promujące efekty projektów i podkreślające znaczenie współpracy terytorialnej dla lokalnych społeczności. W ten sposób poprawia się zauważalność i wzrasta świadomość społeczna dotycząca programów Interreg, Interreg IPA i Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa, z których są finansowane projekty.

 Uczestnicy rajdu przed zamkiem biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim

Uczestnicy rajdu

Uczestnicy rajdu