Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

„Full speed ahead!” – wydarzenie roczne programu Polska-Rosja

Wydarzenie Roczne Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 odbyło się 9 października 2018 roku pod hasłem „Full speed ahead!”. Aby nabrać wiatru w żagle, spotkaliśmy się w Mikołajkach, żeglarskiej stolicy Mazur.

Udział w wydarzeniu rocznym pozwolił partnerom wspólnie realizującym projekty lepiej się poznać. Podczas spotkania odpowiedzieliśmy sobie także na wiele pytań związanych z przeprowadzonym naborem wniosków.

Podczas konferencji rozmawialiśmy o tym, co dotychczas wydarzyło się w programie. Poznaliśmy także założenia Dużych Projektów Infrastrukturalnych wyłonionych w trybie pozakonkursowym. Uczestnicy panelu dyskusyjnego opowiedzieli o swoich doświadczeniach w nawiązywaniu partnerstw.

Uczestnicy panelu, od lewej: Irina Fedina-Zhurbina – pracownik naukowy w Federalnym Uniwersytecie Bałtyckim w Kaliningradzie, Lidia Czerniewicz – inspektor w Starostwie Powiatowym w Węgorzewie, Marcin Kalinowski – kierownik w Instytucie Morskim w Gdańsku, Paweł Elizarov – doradca kierownika administracji miasta Ozersk

Fot. Marek Mazur

Po zakończeniu konferencji wyruszyliśmy tropem legendarnego Króla Sielaw. Rejs po Jeziorze Mikołajskim na pokładzie statku wycieczkowego był okazją do nawiązywania kontaktów i wymiany poglądów.