Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Trzeci nabór w programie Interreg Europa: oferty współpracy

W związku z trwającym do 30 czerwca 2017 roku trzecim naborem wniosków, Krajowy Punkt Kontaktowy programu Interreg Europa (Ministerstwo Rozwoju) aktywnie wspiera polskie i zagraniczne instytucje w podejmowaniu współpracy w ramach projektów.

Dotychczas kontaktowały się z nami instytucje m.in.: z Luksemburga, Rumunii, Francji, Słowacji, Hiszpanii, Łotwy, Norwegii, Czech, Portugalii, poszukujące partnerów w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem ofert (XLSX 15 KB)

Udostępniamy także opracowany przez nas formularz, za pomocą którego polska instytucja może przedstawić własną ofertę współpracy. Pomoc w wypełnianiu oraz dystrybucji w państwach programu (UE, Norwegia, Szwajcaria) zapewnia Krajowy Punkt Kontaktowy Interreg Europa.

Szczegóły są dostępne w formularzu (DOCX 42 KB).   

Program Interreg Europa

Celem programu jest unowocześnianie polityk i programów rozwoju regionalnego, szczególnie regionalnych i krajowych programów operacyjnych, a także programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej). Interreg Europa wspiera wymianę doświadczeń i pogłębianie wiedzy wśród instytucji, które współpracują nad wybraną dziedziną polityki.

Rezultatem, indywidualnym dla każdego z partnerów, może być np. opracowanie koncepcji nowego projektu do finansowania ze środków wybranego programu operacyjnego (RPO, PO Infrastruktura i Środowisko, PO Polska Wschodnia itp.), wprowadzenie zmiany w systemie zarządzania programem w regionie (np. nowe metody oceny wniosków lub zmiany w systemie naboru projektów do RPO), wprowadzenie zmian o charakterze strategicznym (np. dodanie do strategii nowego celu, zmiany planu/strategii województwa, planów niskoemisyjnych gmin itp.).

W programie mogą uczestniczyć władze publiczne wszystkich szczebli, podmioty prawa publicznego i podmioty non-profit z osobowością prawną.

Strona programu

Projekty z polskimi partnerami wiodącymi

  • Projekt ESSPO

    Partnerzy z Francji, Hiszpanii, Bułgarii, Estonii i Niemiec zajmują się poprawą konkurencyjności sektora MŚP, w tym większego angażowania go w procesy innowacji. Liderem przedsięwzięcia jest  Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Poznański Park Naukowo-Technologiczny. Poznańska Fundacja odnosi się we wniosku do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ (RPO), koncentrując się nad wypracowaniem nowatorskich rozwiązań dla wybranych celów szczegółowych. Nowopowstałe rozwiązania wspomogą proces wyboru nowych projektów w regionie oraz usprawnią zarządzanie programem. List poparcia podpisała Fundacji Instytucja Zarządzająca RPO - Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
     
  • Projekt CRinMA

    We współpracy transgranicznej partnerzy z Polski, Słowacji, Hiszpanii, Portugalii, Francji i Włoch upatrują możliwości wzmocnienia ochrony dziedzictwa kulturowego na obszarach górskich. Partnerem wiodącym projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W projekcie uczestniczy także Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Obie polskie instytucje odnoszą się do transgranicznego programu Europejskiej Współpracy Terytorialnej (EWT) Interreg V-A PL-SK - Poland-Slovakia, dla którego opracują nowe zapisy o unikatowej wartości dziedzictwa kulturowego na obszarach górskich, planując w ten sposób dodatkowe wsparcie dla regionów, gdzie występuje ono w postaci materialnej i niematerialnej. List poparcia podpisało polskim partnerom Ministerstwo Rozwoju, Instytucja Zarządzająca polsko-słowackim programem EWT.